SON DAKİKA

KadincaVeBebek.com | Bebeklere Ve Kadınlara Dair Her Şey.

SON DAKİKA… Aşının yan etkisi görüldü!

Bu biyografi 08 Haziran 2021 - 15:41 'de eklendi ve 1.571 views kez görüntülendi.
SON DAKİKA… Aşının yan etkisi görüldü!

Son dakika! Türkiye aşı beklerken bir aşı haberi geldi! İşte tüm dünyayı sarsan o haber! Aşının yan etkisi görüldü! Hemde çok ciddi!

Amerika’de geliştirilen Moderna’nın Kovid-19 aşısının zararlı etkisi olduğu duyuruldu. Aşının, kozmetik yüz dolgusu gibi estetik müdahale yaptırmış kişilerde yan etki yapmış olduğu duyuruldu. Klinik deneylerde ortaya çıkan yan etkiler, dolgu yapılan bölgede iltihaplanma ve şişlik olarak gözlemlendi.Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ile Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), önce Pfizer-BioNTech’in geliştirmiş olduğu aşıya, arkasından da Moderna’nın Kovid-19 aşısına acil kullanım onayı verdi. Aşılar tek tek anlaşma yapılan ülkelere gönderilerek uygulanmaya başlarken, muhtemel yan etkileri de sık sık gündeme geliyor. Pfizer-BioNTech aşısını ilk uygulayan ülke olan İngiltere’de, iki sağlık çalışanında alerjik reaksiyonlar oluşmuş, uzmanlar ilk etapta alerji geçmişi olanların aşı yaptırmamasını istemişti.

MODERNA’NIN AŞISINDA YAN ETKİ Bir yan etki haberi de bu kez Moderna’nın aşısından geldi. New York Post’un haberine göre FDA Danışma Komitesi, aşının kozmetik yüz dolgusu gibi estetik müdahale yaptırmış kişilerde yan etki yaptığını duyurdu. Klinik deneylerde ortaya çıkan yan etkiler, dolgu yapılan bölgede iltihaplanma ve şişlik olarak gözlemlendi.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!