SON DAKİKA

KadincaVeBebek.com | Bebeklere Ve Kadınlara Dair Her Şey.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI AZ ÖNCE AÇIKLADI VE BELLİ OLDU 5 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Bu biyografi 14 Haziran 2021 - 17:45 'de eklendi ve 767 views kez görüntülendi.
MİLLİ EĞİTİM BAKANI AZ ÖNCE AÇIKLADI VE BELLİ OLDU 5 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

MEB harekete geçti. Yeni karar resmen duyuruldu. Tarih belli oldu. 5 Temmuz’da başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için destekleme ve yetiştirme kurslarının 5 Temmuz’da açılacağını bildirdi.
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan beklenen açıklama geldi. 5 Temmuz’da başlıyor. Bakanlıktan illere gönderilen yazıya göre, resmi okullarda öğrenim gören 11. sınıftan 12. sınıfa geçen ve örgün ve açık öğretim kurumlarından mezun öğrencilere verilecek eğitim, 5 Temmuz – 27 Ağustos tarihlerinde yapılacak.
Kurslarda, öğrencilerin ve kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı, fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek. Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar,salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalabilecek. Kurslarda, Kovid-19 salgınıyla mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere diğer kurallara titizlikle uyulacak.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!