SON DAKİKA

KadincaVeBebek.com | Bebeklere Ve Kadınlara Dair Her Şey.

EV ALMAK İSTEYENLER DEVLETTEN MÜJDE…Geri Ödemesiz Hibe Alabileceksiniz

EV ALMAK İSTEYENLER DEVLETTEN MÜJDE…Geri Ödemesiz Hibe Alabileceksiniz
Bu haber 10 Temmuz 2021 - 6:04 'de eklendi ve 893 views kez görüntülendi.

Ev Almak İsteyenler Müjde! Devletten 82 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe Alabileceksiniz Devlet geri ödemesiz hibe desteği uygulaması 2021 senesi amacıyla ilk defa ev alacaklara ve evleneceklere 82 bin TL’ye varan geri ödemesiz destek veriyor. Peki devletin verilen geri ödemesiz hibe desteği nasıl alınır?

Devlet destekli geri ödemesiz ev alımı müracaatı nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…Devlet geri ödemesiz hibe desteği uygulaması 2021 senesi amacıyla ilk defa ev alacaklara ve evleneceklere 82 bin TL’ye varan geri ödemesiz destek veriyor.

sal’gın mücadele kapsamında belirtiler ekonomik paketlerde ev alabilmek isteyenler amacıyla sevindirici bir ayrıntı bulunmakta. Devlet, geri ödemesiz hibe desteği uygulaması 2021 senesi amacıyla ilk defa ev alacaklara ve evleneceklere 82 bin TL’ye varan geri ödemesiz destek veriyor. Devletin tespit ettiği bankalar üzerinden konut hesabı açan vatandaşlar, belirli bir vakit birikim yaparak devletten geri ödemesiz hibe alacaklar. Konut hesabı olanlara devlet destekli hibe miktarı, hesabın vakitsine göre değişiyor.Devlet destekli konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabından nasıl hibe alınır?Devletin tespit ettiği bankalar üzerinden konut hesabı açan vatandaşlar, belirli bir vakit birikim yaparak devletten geri ödemesiz hibe alacaklar. Konut hesabı olanlara devlet destekli hibe miktarı, hesabın vakitsine göre değişiyor.36 – 47 ay devlet destekli konut hesabı açan ve para biriktiren kişilere, devletin katkı sağlayacağı miktar ise azami katkı tutarı 24 bin 741 TL olacak.48 – 59 ay devlet destekli konut hesabı açan ve para biriktiren kişilere, devletin katkı sağlayacağı miktar ise azami katkı tutarı 26 bin 645 TL olacak.60 ay ve üzeri devlet destekli konut hesabı açan ve para biriktiren kişilere, devletin katkı sağlayacağı miktar ise %25 azami katkı tutarı 28 bin 548 TL olacak.Eğer evlenecek olan çiftlerin bu hesabı ortak açması hali olursa da, devlet desteği 57 bin TL’ye kadar çıkacak.Peki konut hesabı açarak, geri ödemesiz hibe alabilmek amacıyla müracaat koşulları nedir? Hangi bankalar geri ödemesiz devlet destekli konut hesabı açar?Hangi bankalara başvurmak gerekir, koşullar nedir? Belirli bir vakit para biriktirerek devletin geri ödemesiz hibe konut parası kampanyasından faydalanmak amacıyla ilk koşul kimlik bankası ile banka şubesine şahsen müracaat ile yapılmasıdır.Konut hesabı açmak amacıyla rastgele bir bankaya gidilebilir.Devlet destekli konut hesabı derhal derhal her bankada bulunuyor. Hibe gerçekleştiren konut hesabı nasıl işleyecek? Kampanya koşullarından birisi de derli toplu ödeme talimatı olacak. Tek seferde toplu para yatırılmasından daha çok aylık olarak para biriktirilmesine teşvik hedefli derli toplu ödeme istenecek. Yukarıda tespit ettiğimiz koşullara göre devlet destekli geri ödemesiz parayla konut hesabı açan bireylerin arasında en az 36 aylık hesabı olanlara, geri ödemesiz para desteği sağlanacak. Paranın beklediği aylara göre de bu miktar artırılacak.Bu programla gençlerin hem para biriktirmesine hem de ev sahibi olmasına yardım edilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!