SON DAKİKA

KadincaVeBebek.com | Bebeklere Ve Kadınlara Dair Her Şey.

Bakan Açıkladı!!

Bakan Açıkladı!!
Bu haber 30 Temmuz 2021 - 13:13 'de eklendi ve 505 views kez görüntülendi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize´nin Güneysu ilçesinde selden etkilenen alanlardaki incelemelerinin ardından Artvin’in Arhavi ilçesine gitti.

Burada yaptığı konuşmada Türkiye’de Af-ganların varlığına ilişkin yaptığı açıklamada, İnsanlara yardımcı oluyoruz. Kimisi ko-lunu ba-cağını, kimisi annesini ve babasını ka-ybetmiş. Hepsinin de birer işi varmış ve şimdi yoksul kalmışlar. Bizler yıllar önce aynı milletin insanlarıydık, aynı bayrak altında yaşıyorduk. Biz sırtımızı döneceğiz onlara ve `sizi tanımıyoruz´ mu diyeceğiz. Bu bizim milletimize de, bize bırakılan emanete de yakışmaz. Biz Batı değiliz, yabancı düşmanlığı bizim milletimizin bir özelliğimiz değildir, kim yapıyorsa utansın.

Biz iyilik medeniyetinin evlatlarıyız. Şimdi `Türkiye´ye, Af-ganlar geliyor´ diyorlar sadece bize değil Batı´ya da gidiyorlar. O eleştirenlere bir şey demek istiyorum. Bu memleket zor bir dönemdeyken bir tek s-lahı ve k-u-rşunu yokken, İstiklal Mücadelesi´nde Pa-kistan ve A-fganistanlı kardeşlerimiz kollarındaki bilezikleri sattılar ve Türkiye´ye gönderdiler. Oradan artan parayla da bilmeyenler bilsinler, İş Bankası kuruldu. Her şeyi unutursak, gelecek nesil de bizi unutur. Bizim bir misyonumuz var; biz dünyaya Anadolu medeniyetinin asaletini göstermekle yükümlüyüz. Başımıza türlü türlü sıkıntılar gelebilir ama elimizi yoksula uzattığımız sürece hem Allah, hem vicdanımız bizimledir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!